Foto: www.muzeumpomocydrogowe.pl
Foto: www.muzeumpomocydrogowe.pl
Więcej zdjęć »Muzeum serdecznie zaprasza do pierwszej nie tylko w Polsce, ale i w Europie, a drugiej na świecie tego typu placówki. Tworząc i prowadząc to jedyne w swoim rodzaju muzeum Pracownicy Muzeum pragną ocalić od zapomnienia wyjątkowe pojazdy i urządzenia pomocy drogowej oraz przybliżyć, zwłaszcza młodym ludziom, historię pomocy drogowej, holowania i ratownictwa drogowego, a starszym zakręcić łezkę wspomnień w oku.
Muzeum posiada wiele wspaniałych eksponatów związanych z polską pomocą drogową, w tym najstarszy pojazd pomocy drogowej w Polsce – Chevrolet Canada z 1943 roku - uczestnik desantu wojsk alianckich w Normandii, a także najstarszy polski samochód pomocy drogowej marki JELCZ 706 RTO 030 – tak zwany „Ogórek” z 1959 roku. Muzeum otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00, w innych dniach i godzinach po wcześniejszym umówieniu. Zapraszamy wycieczki, grupy rodzinne i turystów indywidualnych.
Muzeum Pomocy Drogowej Holowania i Ratownictwa Drogowego, ul. Dęblińska 4 D, 24-100 Puławy |
|
81 888 22 22, 602 650 177 |
|
www.muzeumpomocydrogowe.pl | |
jerzy.jablonka@am-ekspert.pl |
Podczas zwiedzania Muzeum istnieje możliwość pomocy osobie niepełnosprawnej przez pracownika w charakterze asystenta. Placówka posiada wytyczone miejsce parkingowe dla samochodu osoby z niepełnosprawnością. Warunki dojazdu komunikacją publiczną są bardzo dobre, odległość Muzeum od przystanku wynosi około 300 metrów. Muzeum znajduje się na tzw. wolnym powietrzu, a plac wyłożony jest płytami betonowymi i trylinką. Dostęp do eksponatów jest swobodny. Eksponaty znajdujące się w Muzeum są możliwe do poznania przez dotyk, nie ma jednak ich zminimalizowanych kopii. Poznanie zasobów Muzeum przez osoby niewidome możliwe poprzez opis słowny przewodnika. Napisy wykonane są w czarno druku i określają wyłącznie markę pojazdu, rok produkcji i jego rodzaj. Wskazana koniecznie obecność tłumacza języka migowego przy turystach niesłyszących. Kasa znajduje się w budynku z podjazdem. Toalety znajdują się wewnątrz budynku i nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Nie ma możliwości korzystania przez turystów z multimedialnych technik przekazu informacji. Brak sklepu z pamiątkami. Obok Muzeum znajduje się market spożywczy.