Izba Pamięci Kolejowej. Stacja Karczmiska

Wersja tekstowa o podwyższonym kontraście

Belka top

obrazek1 obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6

Fotografie dobra kultury

Izba Pamięci Kolejowej. Stacja Karczmiska

Foto: Izba Pamięci Kolejowej (Karczmiska)

Izba Pamięci Kolejowej. Stacja Karczmiska

Foto: Izba Pamięci Kolejowej (Karczmiska)

Więcej zdjęć »

Izba Pamięci Kolejowej. Stacja Karczmiska

Muzeum Kolejnictwa Wąskotorowego w Karczmiskach mieści się w jednym z budynków stacyjnych na Stacji Kolejowej - Karczmiska. Historyczne budynki przeszły w 2010-2011 r. kompletną renowację w ramach projektu pt. "Nadwiślańska Kolej Wąskotorowa jako markowy produkt turystyczny Lubelszczyzny". W muzeum w trzech pomieszczeniach zorganizowano stałą ekspozycję poświęconą historii tutejszej kolejki. Możemy tu zobaczyć m.in. fragmenty szyn o rozstawie 75 cm, urządzenia kolejowe, sztandary i mundury kolejowe, wystrój dawnego pomieszczenia naczelnika stacji, szafy biletowe, centralkę telefoniczną, dokumenty dawnych pracowników i wystawę fotograficzną pokazująca historię tego miejsca. Muzeum udostępniane jest do zwiedzania dla grup korzystających z turystycznych przejazdów kolejowych.


Dane kontaktowe:

Izba Pamięci Kolejowej. Stacja Karczmiska, ul. Opolska 2, 24–310 Karczmiska

81 828 70 18

www.nadwislanskakolejka.pl
muzeum@opole.lublin.pl

Dostępność Muzeum dla osób niepełnosprawnych

Izba Pamięci dostępna jest po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu przyjazdu. Przewodnicy Muzeum nie posiadają dodatkowego przygotowania do obsługi osób niepełnosprawnych, ale bardzo chętnie służą pomocą w przypadku zaistnienia takiej potrzeby.

Przed budynkiem Izby znajduje się parking dla samochodów osób odwiedzających Muzeum. Niestety, ze względu na infrastrukturę Muzeum jest niedostępne dla osób poruszających się na wózku. Osoby niesłyszące chcące odwiedzić Muzeum powinny koniecznie przyjechać z tłumaczem języka migowego. Osoby niewidome i słabo widzące maja możliwość poznania dotykowego zabytkowych eksponatów, niestety brak ich zminiaturyzowanych kopii. Poznanie Muzeum przez osoby niewidome oparte głównie na przekazie słownym przewodnika. Osoby mające problemy z poruszaniem się powinny być pod opieką asystentów. Nie ma możliwości korzystania przez turystów z multimedialnych technik przekazu informacji.

Nasza ocena:


Zobacz legendę »