Muzeum Henryka Sienkiewicza (Wola Okrzejska)

Wersja tekstowa o podwyższonym kontraście

Belka top

obrazek1 obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6

Fotografie dobra kultury

Muzeum Henryka Sienkiewicza (Wola Okrzejska)

Foto: Muzeum Henryka Sienkiewicza

Muzeum Henryka Sienkiewicza (Wola Okrzejska)

Foto: Muzeum Henryka Sienkiewicza

Więcej zdjęć »

Muzeum Henryka Sienkiewicza (Wola Okrzejska)

Muzeum zlokalizowane jest w Dworku, w miejscu urodzenia Henryka Sienkiewicza. W pierwszej sali zwiedzający znajdą przedmioty związane z tradycjami rodzinnymi oraz związkami pisarza z Ziemią Łukowską. Natomiast na ścianach zobaczymy liczne zdjęcia rodzinne. Druga sala to kontynuacja zbiorów własnych autora. Z kolei sala z kominkiem to galeria obrazów wybitnych malarzy. Inne sale utrzymane są w podobnym duchu.

Źródło: www.muzeumsienkiewicza.pl


Dane kontaktowe:

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej, Wola Okrzejska 105, 21-480 Okrzeja

25 755 90 00

www.muzeumsienkiewicza.pl
muzeumHS@wp.pl

Dostępność Muzeum dla osób niepełnosprawnych

Osoby z niepełnosprawnością odwiedzające Muzeum mogą zawsze liczyć na pomoc pracowników w miarę ich możliwości. Muzeum nie posiada na obecną chwilę do wypożyczenia wózka, ale osoby potrzebujące odpoczynku mogą skorzystać z krzesełek znajdujących się w sieni.

Muzeum nie posiada przygotowanego podjazdu dla wózków. Przed dworkiem jest kilka niskich schodków i w razie konieczności pracownicy chętnie pomogą osobie poruszającej się na wózku wjechać do środka. Ekspozycja Muzeum znajduje się na parterze. Ciągi komunikacyjne wewnętrzne są dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Pracownicy Muzeum nie posiadają dodatkowego przygotowania do obsługi osób niepełnosprawnych. Osoby niesłyszące odwiedzające Muzeum powinny koniecznie przyjeżdżać z tłumaczem języka migowego. Większość eksponatów jest możliwa do poznania przez dotyk. Brak opisów pismem Braille’a i drukiem powiększonym oraz dodatkowych udogodnień technicznych dla osób słabo widzących. Poznanie zasobów Muzeum przez osoby niewidome możliwe jest poprzez dotyk eksponatów i opis słowny przewodnika. Muzeum stosuje nowoczesne techniki przekazu informacji poprzez stosowanie głośników ultrakierunkowych oraz audio-booków. Turyści przyjeżdżający do Muzeum mogą na miejscu zakupić pamiątki: książki, foldery, przewodniki, grafiki na szkle. Miła pamiątkę stanowić może możliwość zagrania na fortepianie matki Henryka Sienkiewicza. Ciekawostką, wydanie książki Henryka Sienkiewicza pismem Braille’a.

Dla turystów chcących odpocząć do dyspozycji jest park i ogród, posiadający gładkie, ubite alejki, którymi można bezpiecznie poruszać się wózkiem. Po wcześniejszym poinformowaniu Muzeum, grupy wycieczkowe mogą zamówić zorganizowanie ogniska lub grilla. W odległości około 50 metrów od budynku Muzeum znajduje się sklep ogólnospożywczy oraz bar.

Nasza ocena:


Zobacz legendę »