Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Nadleśnictwo Janów Lubelski

Wersja tekstowa o podwyższonym kontraście

Belka top

obrazek1 obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6

Fotografie dobra kultury

Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Nadleśnictwo Janów Lubelski

Foto: OEE Nadleśnictwo Janów Lubelski

Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Nadleśnictwo Janów Lubelski

Foto: OEE Nadleśnictwo Janów Lubelski

Więcej zdjęć »

Ośrodek Edukacji Ekologicznej
– Nadleśnictwo Janów Lubelski

Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim, z wystawą przyrodniczą pokazującą walory przyrodnicze i kulturę materialną regionu, a także pracą leśników, stanowi znakomitą bazę wypadową. Obiekt ten ma 96 miejsc noclegowych. Można tu także skorzystać z odpowiednio wyposażonych sal przystosowanych do prowadzenia zajęć edukacyjnych, a także organizacji spotkań, konferencji czy wystaw. Obok budynku biura Nadleśnictwa Janów znajduje się ekspozycja taboru leśnej kolei wąskotorowej, która niegdyś funkcjonowała w Lasach Janowskich. W odległości 300 m znajduje się stadnina koni (bryczki, hipoterapia), a około 1,5 km od ośrodka - Zalew Janowski z plażą, licznymi kawiarniami czynnymi w sezonie, możliwością wędkowania i uprawiania sportów wodnych.


Dane kontaktowe:

Ośrodek Edukacji Ekologicznej – Nadleśnictwo Janów Lubelski,
 ul. Bohaterów Porytowego Wzgórza 35, 23–300 Janów Lubelski

15 872 42 44 (ten sam nr do faksu)

www.lasyjanowskie.com
oe@lasyjanowskie.com

Dostępność Ośrodka Edukacji Ekologicznej dla osób niepełnosprawnych

Ośrodek nie zatrudnia osób posiadających dodatkowe przygotowanie do obsługi osób niepełnosprawnych. Podczas zwiedzania wystawy przyrodniczej i ścieżki przyrodniczej przy Ośrodku istnieje możliwość pomocy osobie niepełnosprawnej przez pracownika Ośrodka w charakterze przewodnika. Brak na miejscu możliwości wypożyczenia wózka inwalidzkiego. Placówka położona jest wśród lasów, dwa kilometry od centrum miasta. Najbliższy przystanek autobusowy znajduje się około 200 metrów od Ośrodka. Od przystanku wyłożona jest nawierzchnia asfaltowa.

Ciągi komunikacyjne w otoczeniu Ośrodka posiadają nawierzchnię z kostki oraz utwardzoną nawierzchnię gruntową. Powierzchnia terenu jest równa, wyposażona w chodniki i ławeczki przy wejściu do budynku. Ośrodek posiada wytyczone trzy miejsca parkingowe dla samochodu osoby niepełnosprawnej. Główne wejście do budynku znajduje się na jednym poziomie z otaczającym terenem, pozostałe są wyposażone w podjazdy. Placówka nie posiada kas biletowych, jedynie recepcję, która jest czynna całodobowo. Ogólnodostępny bar jest wyposażony w podjazd. Ośrodek dysponuje specjalnym pomieszczeniem dla podawania posiłków dla osób niepełnosprawnych na wózkach – 10 miejsc. Istnieje możliwość dostarczenia posiłków do pokoi. Wyposażony jest w toalety przystosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Część budynków dostosowana jest dla osób poruszających się na wózkach, korytarze i futryny szerokie, brak przeszkód architektonicznych. Pomieszczenia w większości dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Na wystawie przyrodniczej nie ma przeszkód do bezpośredniego kontaktu z eksponatami dla osób niewidomych. Poznanie zasobów Muzeum przez osoby niewidzące dodatkowo poprzez opis słowny przewodnika. Brak materiałów informacyjnych opracowanych pismem punktowym. Wskazana koniecznie obecność tłumacza języka migowego w przypadku przyjazdu osób niesłyszących. Ośrodek prowadzi edukację ekologiczną z zastosowaniem multimedialnych form przekazu w postaci przygotowanych prezentacji o tematyce przyrodniczej.

Nasza ocena:


Zobacz legendę »