Muzeum Zamojskie w Zamościu

Wersja tekstowa o podwyższonym kontraście

Belka top

obrazek1 obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6

Fotografie dobra kultury

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Foto: Muzeum Zamojskie w Zamościu

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Foto: Muzeum Zamojskie w Zamościu

Muzeum Zamojskie w Zamościu

Muzeum Zamojskie w Zamościu mieści się w kamienicach ormiańskich położonych w północnej pierzei Rynku Wielkiego. Ekspozycja podzielona jest na trzy części: historyczną – poświęconą dziejom Zamościa, rodu Zamoyskich i Ordynacji Zamojskiej, archeologiczną i etnograficzną.

Do największych atrakcji wystawy „Zamość, Zamoyscy i Ordynacja Zamojska 1580-1939” należy makieta XVII-wiecznego Zamościa. Ponadto składają się na nią obrazy, w tym spora kolekcja portretów ordynatów, meble i broń z różnych epok. Sporo miejsca na wystawie poświecono Akademii Zamojskiej i drukarni akademickiej.

Na wystawie „Zamojszczyzna w pradziejach i wczesnym średniowieczu”, oprócz eksponatów od mezolitu do średniowiecza, można zobaczyć fotografie grodzisk z Zamojszczyzny. Natomiast na wystawie „Sztuka ludowa Zamojszczyzny”: stroje ludowe, narzędzia rolnicze i sztukę ludową od XVIII do XX wieku.


Dane kontaktowe:

Muzeum Zamojskie w Zamościu, ul. Ormiańska 30, 22–400 Zamość

84 638 64 94, 883 375 555

www.muzeum-zamojskie.pl
biuro@muzeum-zamojskie.pl

Dostępność Muzeum dla osób niepełnosprawnych

Muzeum Zamojskie ze względu na historyczny charakter budynków, nie jest obiektem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych. Istnieje jedynie możliwość zwiedzenia przez osoby niepełnosprawne ruchowo z opiekunem sal ekspozycyjnych znajdujących się na parterze (sala z makietą miasta, sale wystaw czasowych), na parterze jest również toaleta dla osób niepełnosprawnych.

Muzeum Fortyfikacji i Broni w obrębie Bastionu III i Arsenału w Zamościu (obecnie w trakcie trwania budowy) posiada w projekcie montaż dźwigu dla osób niepełnosprawnych w miejscu klatki schodowej.

Dawne kasyno Kozackie, gdzie mieści się galeria wystawiennicza jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Posiada podjazd dla wózków inwalidzkich.

Nasza ocena:


Zobacz legendę »