Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy

Wersja tekstowa o podwyższonym kontraście

Belka top

obrazek1 obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6

Fotografie dobra kultury

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy

Foto: Fundacja Sokrates

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy

Foto: Fundacja Sokrates

Więcej zdjęć »

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy

Historia Sanktuarium sięga XVII wieku, to wtedy po raz pierwszy w Polsce objawił się św. Antoni. Było to na Łysej Górze nieopodal Radecznicy. Tradycja podaje, że św. Antoni błogosławił wodę, która potem miałaby przyczynić się do wielu uzdrowień.

Dzięki pracy Bernardynów z radecznickiego sanktuarium jego sława stale rosła i przyciągała licznych pielgrzymów. W ostatnich latach sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy znowu zyska na popularności. Został odrestaurowany kościół główny, wszystkie kaplice, a obrazy dokumentujące sanktuarium powróciły na swoje dawne miejsce.

Źródło: www.radecznica.bernardyni.pl


Dane kontaktowe:

Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Radecznicy,
 ul. Klasztorna 6, 22–463 Radecznica

84 681 80 15

www.radecznica.bernardyni.pl
sanktuariumradecznica@wp.pl

Dostępność Muzeum dla osób niepełnosprawnych

Sanktuarium wybudowane jest na naturalnym wzniesieniu w miejscowości Radecznica. U jego podnóża przy bramie głównej znajduje się parking dla samochodów z mobilną toaletą. Po przejściu przez bramę znajdują się schody prowadzące do Sanktuarium. Ze względu na wysokie wejście pod górę, przejście jest niedostępne dla osób poruszających się na wózku oraz osób mających problemy z przemieszczaniem się przy znacznym wysiłku fizycznym. Alternatywny dojazd stanowi droga kamienna znajdująca się po lewej stronie bramy głównej i prowadząca pod górę do Sanktuarium. Po dotarciu na górę, przy Kościele znajduje się obszerny parking ułożony z kostki. Teren przykościelny zagospodarowany, równy z ustawionymi ławeczkami, przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Obok, w dobrze oznakowanym i widocznym miejscu znajdują się toalety dostosowane dla osób poruszających się na wózku. Przy wejściu do Kościoła brak barier architektonicznych. Klasztor dysponuje miejscami noclegowymi dla ośmiu osób, w tym dwoma pokojami dwuosobowymi znajdującymi się na parterze dostosowanymi dla osób niepełnosprawnych.

Nasza ocena:


Zobacz legendę »