Regionalna Izba Tkactwa Ludowego (Borysów)

Wersja tekstowa o podwyższonym kontraście

Belka top

obrazek1 obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6

Fotografie dobra kultury

Regionalna Izba Tkactwa Ludowego (Borysów)

Foto: Fundacja Sokrates

Regionalna Izba Tkactwa Ludowego (Borysów)

Foto: Fundacja Sokrates

Więcej zdjęć »

Regionalna Izba Tkactwa Ludowego (Borysów)

Izba powstała w 2005 roku. Znajduje się w budynku po dawnej szkole podstawowej razem z ogniskiem przedszkolnym. Zajmuje trzy izby. W pierwszej ustawione są snowadla – przyrząd do wyrobu osnowy, który następnie zakłada się na warsztat ( pracownia przygotowująca materiał do wyrobu chodników, dywaników, zapasek i pasiaków).

W drugiej izbie przedstawione są przyrządy do obróbki lnu i znajduje się wystawa gotowych wyrobów. Trzecia pomieszczenie jest pracownią, gdzie znajdują się trzy duże i jeden mały warsztat tkacki, który przeznaczony jest dla małych dzieci. Izba Tkactwa Ludowego organizuje i przeprowadza warsztaty szkoleniowe dla dzieci, jak również osób dorosłych. Po ich ukończeniu uczestnicy otrzymują certyfikaty ukończenia szkolenia tkackiego.


Dane kontaktowe:

Regionalna Izba Tkactwa Ludowego, Borysów 108, 24–103 Żyrzyn

81 881 46 11

brak strony www

brak adresu e-mail

Dostępność Muzeum dla osób niepełnosprawnych

Muzeum znajduje się w trzech pomieszczeniach zajmowanych po Szkole Podstawowej przy głównej drodze lokalnej przebiegającej przez wieś. Najlepiej dojechać własnym samochodem. Możliwość zaparkowania samochodu na placu przed budynkiem, na którym można skorzystać z ławeczek oraz placu zabaw dla dzieci. Wstęp do Muzeum za dobrowolną symboliczną opłatą i po wcześniejszym umówieniu się telefonicznym. Muzeum dostępne dla osób niewidomych i słabo widzących poprzez opis słowny przewodnika. Eksponaty możliwe do poznania przez dotyk jak również opisane powiększoną czcionka. Obiekt dostępny dla osób niesłyszących mogących skorzystać z tłumacza języka migowego. Osoby poruszające się na wózku ze względu na utrudnienia w postaci schodka przy wejściu i progu oraz niskich progów wewnątrz pomieszczeń powinny mieć zapewnioną pomoc asystenta. Pomieszczenia wewnątrz obszerne w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Muzeum posiada dostęp do toalety. Muzeum nie prowadzi prezentacji multimedialnych. W pobliżu znajduje się sklep ogólnospożywczy, w którym można zaopatrzyć się najpotrzebniejsze artykuły.

Nasza ocena:


Zobacz legendę »