Muzeum Regionalne w Lubartowie (Oddział Zamiejscowy Muzeum Lubelskiego)

Wersja tekstowa o podwyższonym kontraście

Belka top

obrazek1 obrazek2 obrazek3 obrazek4 obrazek5 obrazek6

Fotografie dobra kultury

Muzeum Regionalne w Lubartowie (Oddział Zamiejscowy Muzeum Lubelskiego)

Foto: www.zamek-lublin.pl

Muzeum Regionalne w Lubartowie (Oddział Zamiejscowy Muzeum Lubelskiego)

Foto: www.zamek-lublin.pl

Więcej zdjęć »

Muzeum Regionalne w Lubartowie
(Oddział Zamiejscowy Muzeum Lubelskiego)

Obiekt dostępny jest do zwiedzania już od 1970 r. Na początku były tu dwie wystawy: stała „Dzieje Lubartowa” i czasowa „Sztuka ludowa powiatu lubartowskiego”. Jednak dopiero po kapitalnym remoncie Muzeum na dobre otworzyło swoje podwoje. W roku 1990 odbyła się inauguracja działalności wystawienniczej, która zapoczątkowała organizację wielu stałych i czasowych wystaw.

Muzeum posiada w swoich zbiorach aż 2500 różnych eksponatów z takich dziedzin jak etnografia, historia, numizmatyka i archeologia.

Źródło: zamek-lublin.pl

Dane kontaktowe:

Muzeum Regionalne w Lubartowie (Oddział Zamiejscowy Muzeum Lubelskiego),
  ul. Kościuszki 28, 21–100 Lubartów

81 855 28 08

www.zamek-lublin.pl
lubartow@muzeumlubelskie.pl

Dostępność Muzeum dla osób niepełnosprawnych

Muzeum nie zatrudnia pracowników posiadających dodatkowe przygotowanie do obsługi osób z niepełnosprawnością. Pracownicy Muzeum w razie potrzeby chętnie służą pomocą osobie niepełnosprawnej. Na chwilę obecną nie ma możliwości wypożyczenia na miejscu wózka inwalidzkiego. Przystanek komunikacji publicznej znajduje się w odległości 100 metrów od placówki. Muzeum nie posiada wytyczonego miejsca parkingowego dla samochodu osoby niepełnosprawnej . Wejście do budynku nie posiada podjazdu. Nieznaczne utrudnienie stanowić mogą schodki, które przy nieznacznej pomocy asystenta są możliwe do pokonania, co ułatwiają szerokie dwuskrzydłowe drzwi wejściowe. Kasy biletowe, sklep z pamiątkami i materiałami informacyjnymi jest dostępny dla osób z niepełnosprawnością. Toalety są nie dostosowane dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

W salach wystawowych brak progów utrudniających poruszanie się osobom na wózku. Ze względu na zabytkowy charakter zbiorów eksponaty nie są możliwe do poznania przez dotyk. W pomieszczeniach wewnętrznych brak dodatkowych oznaczeń i napisów dla osób z uszkodzeniem narządu wzroku z wyłączeniem oznaczonych dróg ewakuacyjnych. Brak kopii eksponatów możliwych do poznania przez dotyk oraz opracowanych materiałów (broszur, folderów, informatorów) wydrukowanych powiększoną czcionką. Poznanie Muzeum przez osoby niewidome może być oparte na przekazie słownym przewodnika. Osoby niesłyszące powinny koniecznie przyjeżdżać w obecności tłumacza języka migowego. Muzeum nie stosuje multimedialnych technik przekazu informacji. Muzeum położone jest w centrum miasta co zapewnia bardzo dobrą infrastrukturę usługową dla turysty.

Nasza ocena:


Zobacz legendę »